Hi there!

Chcesz brzmieć bardziej naturalnie, a mówiąc w języku angielskim masz wrażenie, że ciągle używasz tych samych zwrotów? Czujesz, że stosujesz w kółko to samo, ponieważ do głowy przychodzą Ci tylko podstawowe wyrażenia, których nauczyłeś się na samym początku swojej przygody z językiem? Brzmi znajomo?

Jakie wyrażenie przychodzi Ci do głowy jako pierwsze, kiedy musisz powiedzieć po angielsku “chcę” albo “lubię? Oczywiście I want” i “I like”. Nie są to jednak jedyne sposoby na wyrażenie, że coś lubimy, albo czegoś chcemy. Fakt, są one najłatwiejsze, stosując je czujemy się bezpiecznie, nie musimy się zastanawiać nad innym słowem i stresować, że nasz rozmówca czeka na naszą odpowiedź, ale przecież nie szukamy prostej drogi prawda?

Chcemy brzmieć naturalniej, a przede wszystkim chcemy być dumni z siebie samych, że daliśmy radę zastosować coś innego niż zwykłe „I like”. Bo nie chodzi o to, że coś jest nie tak z tym zwrotem i powinniśmy go unikać za wszelką cenę. Wręcz przeciwnie, nawet native speakerzy go stosują i Ty też możesz!

Ale wiem jak to jest i też tak miałam, mimo wszystko chciałam używać bardziej zaawansowanego języka. Dlatego pracowałam nad tym i pracuję dalej, aby to zmienić. I nie jest to wcale takie trudne, ponieważ jak raz zastosujesz jakiś bardziej zaawansowany zwrot, następnym razem, automatycznie pojawi się on w Twojej głowie. Sprawdź, a się przekonasz. 🙂

Miałam tak już wiele razy, jakieś nowe słowo, zwrot czy idiom, za pierwszym razem ogromny stres, aby je wpleść w wypowiedź, ale następnym razem już wiedziałam, że przecież ostatnio zadziałało, więc teraz też się uda. To uczucie stresu, towarzyszące temu emocje i końcowe zadowolenie pomogą Ci zapamiętać zarówno całą sytuację jak i to co powiedziałeś.

A jeśli chcesz uniknąć takiego stresu, to zachęcam Cię bardzo, aby podczas nauki nowego słownictwa mówić do siebie na GŁOS i w ten sposób ćwiczyć nowo poznane słowa. Następnym razem podczas rozmowy będzie łatwiej zastosować coś, co już wypowiedziałeś i usłyszałeś z własnych ust.

Ale dobra, rozpisałam się, teraz przejdźmy do rzeczy (Let’s get to the point!)

 

PRZYGOTOWAŁAM KILKA BARDZIEJ ZAAWANSOWANYCH ZWROTÓW, KTÓRE PRZYDADZĄ CI SIĘ, ABY NIECO UROZMAICIĆ SWÓJ ANGIELSKI:

 

1. I agree.I couldn’t agree more.

2. You’re absolutely right.  – You hit the nail on the head.

3. I like it. It appeals to me.

4. I want some hot tea.  – I have a craving for some hot tea.

5. What’s wrong with you today? –  What’s up with you today?

6. I’m leaving soon. – I’m about to leave.

7. Thank you!  – I appreciate it.

8. I don’t like.  – It’s not my thing.

9. I understand!  I get it.

10. It’s very easy.   – It’s a piece of cake.

 

Tutaj możesz  POBRAĆ KARTĘ z tymi wszystkimi wyrażeniami.

Znajdziesz na niej DWA dodatkowe, a co! 😉

JAK POWIEDZIEĆ TO INACZEJ? HANDOUT

Daj koniecznie znać, czy post jest pomocny, zapraszam równieź na mojego IG, a także do innych wpisów, gdzie znajdziesz więcej wyrażeń, które na pewno pomogą Ci poszerzyć Twój zasób słownictwa 🙂 Polecam zajrzeć do tego wpisu, znajdziesz tam bardzo przydatne zwroty, które na pewno przypadną Ci do gustu! KLIKNIJ TUTAJ

Happy learning!