Hi there!

Dzisiaj czas na coś nowego, jeszcze nigdy nie dzieliłam się z Wami moimi gotowymi lekcjami, ale pomyślałam, że może to ułatwić pracę wielu nauczycielom i lektorom. Sama często korzystam z takich gotowców, kiedy nie mam czasu na przygotowanie lekcji. Mam nadzieję, że się Wam spodoba!

Lekcja, którą dzisiaj się z Wami dzielę sprawdzi się zarówno w grupach, jak i podczas zajęć indywidualnych.  Lekcja przeznaczona jest dla słuchaczy na poziomie B2  i powinna zająć około 90 minut, natomiast zawsze można tak dostosować materiał, aby wykorzystać go w ciągu jednej godziny lekcyjnej, albo nawet wydłużyć ją na dwie lekcje. Ćwiczeń jest sporo, więc jest z czego wybierać 🙂

Temat zajęć jest bardzo uniwersalny, aby każdy był w stanie w jakiś sposób się do niego odnieść. Ćwiczenia nastawione są oczywiście na komunikację, a cała lekcja podzielona jest na kilka części, gdzie w każdej z nich ćwiczone są inne umiejętności językowe. Znajdziecie w niej zadania na rozumienie ze słuchu, a także na przećwiczenie nowego słownictwa.

Lekcja dotyczy tematu „Ballooning”, ale nie jest to zwykła lekcja o lataniu balonem. Znajdziecie w niej tekst „8 Reasons to Fly in a Hot Air Balloon”, a także dwa bardzo ciekawe filmiki, gdzie jeden z nich opowiada o niesamowitym sposobie spędzaniu wolnego czasu. Oba filmiki nasuną mnóstwo pytań i nakłonią do dyskusji. Przygotowałam także ćwiczenia związane ze słownictwem. Więc jak możecie zauwazyć, lekcja jest oparta na wszystkich umięjętnościach, ale jednak moim głównym celem są zawsze konwersacje!

Poniżej znajdują się opracowane materiały w formacie PDF, a także linki do filmików.

Polecam wszystkim tym, którzy lubią pracować na materiałach autentycznych, jak również tym, którzy nie mieli ostatnio za bardzo czasu na przygotowanie się do zajęć 🙂

Mam nadzieję, że ta lekcja oszczędzi Wam trochę czasu i energii oraz, że się Wam spodoba! Dajcie znać co myślicie, jeśli macie jakieś uwagi, napiszcie w komentarzu, chętnie wysłucham Waszych pomysłów!

I koniecznie dajcie znać, jak lekcja sprawdziła się na Waszych zajęciach! 🙂

Owocnej pracy!

FILMIK 1
FILMIK 2
POBIERZ LEKCJĘ 🙂