Hi there,

Dziś chciałabym się z Wami podzielić kolejną gotową lekcją opartą na materiałach autentycznych. Lekcja jest bardzo uniwersalna i jestem pewna, że każdy odniesie się do tego tematu bez najmniejszego problemu. Tematem lekcji jest czytanie książek przez dzieci, ale również przez dorosłych. Materiały sa przeznaczone dla słuchaczy na poziomie B2 lub wyżej, głównie ze względu na tekst i słownictwo w nim zawarte, ale zawsze można tak dopasować materiały, aby nadawały się dla osób troszkę słabszych 🙂

W lekcji znajdziecie tekst o korzyściach płynących z czytania książek, inspirujący filmik chłopczyka, który wyraża swoje zdanie na temat czytania książek, a także inne nawiązujące do tematu ćwiczenia. Nie zabraknie nowego słownictwa, a także tematów do dyskysji, co moim zdaniem jest numerem jeden podczas zajęć na tym etapie.

W zaprezentowanych materiałach zostaje poruszony również problem, który jest bardzo na czasie wśród dzieci i młodzieży, czyli odchodzenie od książek i rezygnacja z ich czytania. Więc jak można zauważyć, tematów do dyskusji jest wiele 🙂

Poniżej znajdziecie link do filmiku, a także materiały do pobrania. Tym razem, możecie również pobrać wersję dla ucznia z tekstem i ćwiczeniami do słownictwa.

Owocnej nauki!

POBIERZ LEKCJĘ

THE STUDENT’S HANDOUT

FILMIK

Mam nadzieję, że moja nowa lekcja spodoba się Wam i Waszym uczniom. Jeżeli wykorzystacie materiały podczas swoich zajęć, koniecznie dajcie mi znać jak poszło:)