Hi there!

To już trzecia darmowa lekcja, którą dla Was przygotowałam. Tym razem mam dla Was temat, którym jestem bardzo zainteresowana. Dotyczy on byciem tak zwanym „green”. Wiem, że tematyka środowiska nie kojarzy nam się dobrze ze szkoły, ale obecnie możemy znaleźć bardzo ciekawe artykuły czy filmiki, wszystko autentyczne, które sprawią, że lekcja będzie o wiele ciekawsza. Lekcja najlepiej sprawdzi się na poziomie B1 i została przeze mnie sprawdzona wiele razy.

Dzięki przygotowanej przeze mnie lekcji, bedziecie mogli porozmawiać na tematy ekologiczne, a dokładniej czy warto używać toreb materiałowych podczas zakupów, ale nie tylko. Pytań do dyskusji jest wiele.

W lekcji znajdziecie krótki filmik, w którym zostaje opisany projekt, zajmujący się szyciem i rozdawaniem materiałowych toreb za darmo. Znajdziecie także wywiad z założycielką tego projektu i dowiecie się skąd taki pomysł i jak to wszystko sie zaczęło. Dodatkowo przygotowałam kilka ćwiczeń na słownictwo. Lekcja jest dosyć długa, więc jeśli nie zdążycie zrobić wszystkiego podczas lekcji, można materiał przeciągnąć na kolejną lekcję lub zadać coś nie coś jako pracę domową. Jest z czego wybierać 🙂

Poniżej jak zwykle zostawiam Wam materiały w formacie pdf oraz link do filmiku.

Filmik

Pobieram lekcję

The Student’s handout

https://greenbaglady.blogspot.com/ more information about this project

 

Happy teaching! 🙂