Kolejna gotowa lekcja! Majowe słońce i wiosna na całego nie pomaga w przygotowywaniu zajęć. Dlatego z myślą o nauczycielach, którym ciężko się teraz za coś zabrać, przygotowałam lekcję na temat bardzo na czasie, tak myślę. A jest nim nauczanie domowe, homeschooling.  I nie mam tutaj na myśli nauczania, z którym mamy do czynienia ostatnimi czasy, może troszkę. Jednak bardziej mam na uwadze nauczanie domowe, na które coraz więcej rodziców się ostatnio decyduje, chcąc aby ich dzieci uczyły się w domu.

W przygotowanej lekcji znajdziecie przede wszystkim dużo pytań i tematów do dyskusji. Konwersacje zawsze numerem jeden 🙂 Zostaną rozważone za i przeciw tak zwanego 'homeschoolingu’. Na czym tak naprawdę polega domowe nauczanie, jakie są różnice i dlaczego rodzice decydują się na taki rodzaj edukacji.

Lekcja jest oparta o tekst oraz o filmik, nie zabraknie nowego słownictwa, a także ćwiczeń, aby je utrwalić. Jako pracę domową wybrałam coś do napisania. Jak widać, wszystkie umiejętności pojawią się podczas lekcji. Materiały nadają się zarówno dla grupy jak i na zajęcia indywidualne. Zapraszam do komentowania i podzielenia się doświadczeniami jak lekcja się udała!

Poniżej możecie pobrać materiały dla siebie oraz dla uczniów!

The student’s handout

The teacher’s handout

Filmik

Jeśli macie jakieś uwagi do lekcji, chętnie je wysłucham. Będę także wdzięczna za napisanie do mnie, jeśli zauważycie jakieś błędy, a nawet zwykłe literówki. Sprawdzam wszystko wiele razy, ale mogłam coś nie coś przeoczyć. Dziękuję! 🙂

Jeśli to czytasz to znaczy, że jesteś super! Dziękuję, że do mnie zaglądasz 🙂

Enjoy!